KTM od kilku sezonów mocno nastawiony jest na współpracę ze swoim amerykańskim team’em, czego ostatnim z efektów było opracowanie zupełnie nowej gamy modelowej KTM SX MY2016. Jeśli więc w Twoim garażu stoi już KTM 450 SX-F 2016, to możesz śmiało powiedzieć znajomym, że ta maszyna nosi w sobie cząstkę Ryana Dungey’a! No ale dobra, rewolucyjne SX-y 2016 dostarczyły niemałej sensacji, to logiczne jest, że następnie pora na rodzinkę EXC! Tak więc…czy patrzymy właśnie na KTM EXC MY2017?!

taylor-robert-ktm-350-excf-my-2017.jpg

Ameykanie już od początku sezonu SuperEnduro FIM 2016 jeżdżą na nowych pomarańczach. Nowych względem powiedzmy fury Błażusiaka, czy Walkera. Ich oznaczenie jest jednak typowo amerykańskie, czyli XC-F. Nie trzeba być geniuszem, żeby po pierwszym rzucie oka wywnioskować, że tak jak ich fury (w znacznym stopniu), będa wyglądały najprawdopodobniej EXC MY2017. Jednak to wciąż XC-F, a nie EXC!

superenduro-lodz-2015-012-www.hioktanowy.com
KTM 250 XC-F MY2016 Mistrza Ameryki AMA EnduroCross – Cody’ego Webba. Fura wyposażona była w kit enduro. Biorąc pod uwagę współpracę KTM z amerykańskimi zawodnikami (przy opracowywaniu modeli SX MY2016 ogromną rolę odegrał Ryan Dungey), możemy przypuszczać, że tak właśnie będą wyglądały modele EXC MY2017 – rozwijane w serii EnduroCross – tak pisałem w grudniu 2015.

Kilka dni temu nastapił jednak przełom. Taylor Robert z KTM USA wrzucił na swojego fanpage’a na Fejsie gorące foto seksownej pomarańczy… a imię jej KTM 350 EXC-F! Jak napisał sam Taylor, na tym właśnie cacku przystąpi do rywalizacji w Mistrzostwach Świata Enduro 2016, których pierwsza runda już za miesiąc. Co to oznacza? Dla nas jest to wyraźny znak, że prezentacja modeli EXC MY2017 jest coraz bliżej! Patrząc na furę Taylora możemy przypuszczać, że pod koniec roku spotkać będzie ją można w salonach jako Factory Replicę!

taylor-robert-ktm-350-excf-my-2017

Jak widzicie fura Taylora jest porządnie dopieszczona! Od kutych, anodowanych półek zawiasów (PowerParts), poprzez sprzęgło Hinsona, a na pełnym układzie Akpara kończąc. Po prostu fabryczna sztuka, którą w akcji zobaczymy już za miesiąc.

She is one sexy bike! This is my factory 350 EXC-F that I will start racing next month in the Enduro World Championship. There are so many trick parts on this bike, I can’t wait to test them all out tomorrow. Thank you @ktmfarioli for this opportunity!  – Taylor Robert (oryginalny wpis na Facebook’u).

Nowa generacja EXC, na którą nie wiem jak Wy, ale ja oczekuję z wypiekami na twarzy – szczególnie na możliwość jej przetestowania – niesie ze sobą przykry akcent… Dużo mówiło się o normach emisji spalin Euro4, które przede wszystkim dokopią dwusuwom. Nowa generacja EXC My2017 ma więc być zupełnie nowa nie tylko ze względu na inspirowanie crossówkami MY2016, ale też właśnie przez fakt, że będą się one musiały zmierzyć z nowym wyzwaniem – Euro4. Jest więc niemal pewne, że nowe enduro 2T od KTM będą posiadały wszczepiony wtrysk paliwa – spoko. Gorzej jednak z małymi 125 EXC, które jak ostatnio donosiłem – znikną najprawdopodobniej z oferty jako modele EXC…

superenduro-lodz-2015-015-www.hioktanowy.com
Numer #33 i KTM 250 XC-F MY2016, czyli fabryczna pomarańcza Taylora Roberta z teamu FMF KTM

HIoktanowy

Reklama