Cześć!

Nazywam się Łukasz Kręcichwost i jestem uzależniony… uzależniony profieod wysokooktanowej adrenaliny, której od najmłodszych lat dostarczają mi motocykle. Swoją przygodę z dwoma kołami rozpocząłem od wysłużonej WSK 175 przerobionej pod off-road, na której pierwszą przejażdżkę odbyłem w wieku 3 lat (rzecz jasna jako pasażer). Od tego czasu motocyklowy wirus zaraził mój umysł…

Off-roadowa zajawka z każdym kolejnym sezonem zaczynała nabierać na sile. Momentem przełomowym okazał się rok 2002, kiedy w garażu jednego z moich motocyklowych mentorów pojawił się motocrossowy KTM 125 MX z 1991 roku, w którym od razu bezgranicznie się zakochałem. W latach 90 i na początku wieku XXI motocykle austriackiej produkcji nie cieszyły się zbyt wielkim zainteresowaniem w Polsce, a krążące w motocyklowym światku opinie nie były dla nich zbyt przychylne. Mimo to wewnętrznie czułem, że jeśli motocykle… to tylko pomarańczowe!

_DSC7074Z czasem przejąłem MX-a od swojego mentora i od tego czasu rozpocząłem prawdziwą przygodę z off-roadem. W siodle KTM-a spędziłem trzy lata – przeżyliśmy wiele pięknych, ale także dramatycznych chwil. Leciwy MX miewał swoje kaprysy, ale prawdziwa miłość wybacza wszystko i jak się okazuje – trwa. Dziś nosi imię Katie M. i jest dwusuwową 250-tką EXC 09′.

Kim jestem poza gościem, którego serce pompuje pomarańczową krew? Studiującym dziennikarzem i social media ninją, nieustannie dążącym do bycia bliżej pomarańczowego śwata. W każdej wolnej chwili oddaję się swojej zajawce, która po długiej ewolucji przyjęła formę Enduro/Hard Enduro. Od kilku lat interesuję się także fotografią przez co w pewnym momencie swojego życia postanowiłem połączyć fotografię  i wysokooktanowe szaleństwa.

DCIM119DRIFT

Dotychczas efekty moich działań publikowałem na blogu fotograficznym krecichwost.blogspot.com, ale wiele z ujęć trafiało również na łamy magazynu X-Cross,  czy też na istniejącą do maja 2015 roku poprzednią wersję strony ktm.com (sekcja National News). Od tej pory jednak wszystkie świeże „shoty” będę zamieszczał na tym blogu w zakładce #HI_Portfolio.

KTM EXC MY2017 Media Launch, 6.7.2016, Skycov, Slovakia
fot. Martin Matula

Czym jest HIOKTANOWY.com?  Blogiem prowadzonym przez maniaka Extreme Enduro i offroadowych motocykli KTM – oraz przejętej przez KTM kilka lat temu Husqvarny – o… po prostu – moim świecie. Jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście pochwalić się swoimi maszynami ze stajni KTM, wrażeniami z tripów enduro – piszcie! Zachęcam do czytania 😉

skycov-exc-2017-test-day-hioktanowy-xcross

Łukasz Kręcichwost
(HIoktanowy)