Za nami już kilka fajnych przystanków Extreme Enduro 2016, a wśród nich Hell’s Gate, Tough One, King of the Hill, czy też Ales Trem, ale wszyscy wiemy, że największe emocje związane z tym sportem rozpoczynają się dopiero wtedy, gdy rusza seria Red Bull Hard Enduro! A ta tegoroczna rusza już w ten weekend i będzie wyjątkowa, bo będzie się składać nie tak jak do tej pory z pięciu przystanków, a z sześciu. Pierwszym z nich będzie Red Bull Minas Riders!

rb-111-megawatt-xcross051

O Minas Riders rozpisałem się szczegółowo już jakiś czas temu. We wpisie Red Bull Minas Riders, czyli brazylijski Romaniacs! pisałem m.in. kto ogarniał trasę, jaki charakter będzie miał event, dlaczego powstał itd. Jeśli więc nie macie jeszcze takich informacji, to koniecznie tam zajrzyjcie. W każdym razie Minas Riders to event, który śmiało możemy nazwać południowoamerykańskim krewnym europejskiego Romaniacsa. Rywalizacja w tych zawodach będzie trwała aż cztery dni, zatem zapowiada się niezły hardcore i to w naprawdę pięknej scenerii. Tegoroczną edycję możemy uznać za dziewiczą, bo do tej pory nikt nie brał udziału w tym evencie i prawda jest taka, że nie wiadomo, czego się spodziewać, o czym jeszcze jakiś czas temu mówił Jonny Walker.

RED-BULL-HARD-ENDURO-SERIES-2016-Jpg

Walker, no właśnie. Gość, który powinien mieć ksywkę stalowy Walker, bo gość wydaje się nie tylko mieć jaja ze stali, ale także resztę organów! W Pradze, czyli podczas przedostatniej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro złamał nogę, ale nie odpuścił i o zachowanie pozycji na pudle w madryckim finale walczył ze złamana nogą (a to wiązało się z ogromnym bólem!), za co zgarnął propsy Webba, Haakera i chyba całego off-roadowego światka. W każdym razie obecnie Walker liże rany i w Minas Riders niestety nie wystartuje.

RED BULL HARD ENDURO SERIES 2016
Red Bull Minas Riders, Brazylia (Kwiecień)
Erzberg Rodeo, Austria (Maj/Czerwiec)
Red Bull Romaniacs, Rumunia (Lipiec)
Red Bull Megawatt, Polska (Wrzesień)
Red Bull Sea to Sky, Turcja (Październik)
Roof of Africa, RPA (Grudzień)

Impreza rusza 17 kwietnia i będzie gorąco. Nie tylko ze względu na trudne warunki na trasie, temperaturę powietrza, ale także ze względu na temperament brazylijskich kibiców! Zobaczcie dwie, równie gorące produkcje od Red Bull’a zapowiadające w całości tegoroczną serię oraz sam Minas Riders (KLIKNIJCIE W FOTY)!

RED-BULL-HARD-ENDURO-SERIES-2016-ZWIASTUN

RED-BULL-MINAS-RIDER-2016-ZWIASTUN


HIoktanowy

Reklama