Jeśli nie macie planów na weekend 7-8 maja, to… już macie! W tych właśnie dniach w Wałbrzychu odbędzie się III i IV runda Mistrzostw Polski Enduro 2016. A skoro mowa o Wałbrzychu, to będzie hard i z organizacyjną pompą!

mp-enduro-2016-walbrzych-rd-3-4

Pierwszy raz w Wałbrzychu na stadionie Sobięcin byłem przy okazji testów najnowszych modeli KTM SX MY2016, czyli  w lipcu 2015. Było to jakoś niezbyt długi kawałek czasu po zeszłorocznym Endurosprincie na hałdzie „Wiesław” i szczerze mówiąc jak zobaczyłem ten teren, podjazdy, zjazdy, mega głębokie koleiny i ogólnie cały ten pokopalniany krajobraz, to mnie zamurowało. Pomyślałem, że to miejsce jest wprost stworzone do upalania i że event musiał być naprawdę gruby!

Nim się obejrzałem rok zatoczył koło i odezwał się do mnie jeden z członków WSM Chełmiec, mówiąc, że kroją się kolejne, jeszcze grubsze zawody i żebym wpadał z moto lub aparatem! Frekwencja w zeszłym roku była ogromna i o rywalizacji mówiło się jeszcze dość długo w środowisku. Jak będzie teraz? Okaże się już niebawem, ale wierzę organizatorowi i jednego możemy być pewni – emocji nie zabraknie!

Aha, właśnie zdałem sobie sprawę, że powyżej użyłem stwierdzenia „Endurosprint”. O co kaman? Już tłumaczę, bo jeszcze kilka lat temu sam nie wiedziałem o co właśnie kaman. Z Endurosprintem jest w sumie tak, jak z klasycznym enduro, ale okrążenia są zdecydowanie krótsze. Ponadto pętle pokonuje się w granicach 5-7 razy, przez co w tym czasie riderzy nabiją jakieś 120 kilosów w offroadzie! Jak można wyczytać na stronie organizatora http://www.motohalda.pl w skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne (na nich mierzony jest czas) i dwie dojazdówki. Tyle w telegraficznym skrócie o Endurosprincie.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem wyzwania na trasie lub chcących po prostu fajnie spędzić czas w WYSOKOOKTANOWEJ atmosferze zachęcam do pojawienia się 7-8 maja w Wałbrzychu. Więcej informacji, w tym kto może wziąć udział w rywalizacji przeczytacie na stronie tutaj, a także na stronie eventu na fejsie, gdzie jak można przypuszczać organizator będzie wrzucał najświeższe newsy dotyczące zawodów.

Reklama