Do superendurowego starcia w Łódzkiej Atlas Arenie pozostało już mniej niż miesiąc, co oznacza, że poziom przed-eventowego napięcia wzrasta z każdą godziną! A będzie się działo! Tadeusz Błażusiak, pod długiej nieobecności w wyścigowym środowisku spowodowanej chorobą, wraca do gry i przystąpi tym samym do walki o siódmy z rzędu tytuł Mistrza Świata SuperEnduro! Orzeł z Polski nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo stawka klasy Prestige, będzie naprawdę bardzo mocna.

taddy-blazusiak-superenduro-2014-hioktanowy.com (1)
MŚ FIM SE Gdańsk 2014 / Ergo Arena

Poza takimi nazwiskami David Knight, Paul Bolton, czy też Alfredo Gomez i Jonny Walker (gość jest w tym sezonie turbo szybki!), Taddy będzie musiał stawić czoła amerykańskiej flocie, czyli ubiegającemu się obecnie o kolejny tytuł Mistrza Ameryki EnduroCross – Cody’emu Webbowi, a także Coltonowi Hakerowi, który jest naprawdę w wysokiej formie i konsekwentnie utrudnia życie Webbowi w EnduroCross, czy też Ty Tremain’owi i Taylorowi Robertowi!

taddy-blazusiak-superenduro-2014-hioktanowy.com (2)
MŚ FIM SE Gdańsk 2014 / Ergo Arena

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro w Łodzi będą przy tym bardzo pomarańczowe (a także białe). Większość stawki Prestige dosiada bowiem maszyn KTM i Husqvarna.

2 – Cody WEBB – USA – KTM
10 – Colton HAAKER – USA – Husqvarna
13 – Paul BOLTON – UK – Beta
14 – Ty TREMAINE – USA – KTM
22 – Jonny WALKER – UK – KTM
33 – Taylor ROBERT – USA – KTM
74 – Mario ROMAN – Hiszpania – Husqvarna
89 – Alfredo GOMEZ – Hiszpania – KTM
101 – David KNIGHT – UK – TBA
111 – Taddy BLAZUSIAK – Polska – KTM

Co więcej start w Łodzi będzie także pierwszą, oficjalną okazją do zaprezentowania się w barwach zespołu KTM przez Alfredo Gomeza (przeczytaj rozmowę HIoktanowy.com z Alfredo). Hiszpan, który przez lata był związany z Husabergiem, a następnie z Husqvarną (zobacz ex-furę Alfredo) kilka tygodni temu podpisał kontrakt z KTM i dokonał transferu. W Husqvarnie czas pożegnań…

alfredo-gomez-husqvarna-buenosdias

W klasie Junior także zapowiada się ciekawie i z perspektywy polskiego kibica – bardzo ekscytująco. Przy bramkach startowych na pewno zobaczymy bowiem jednego z najbardziej obiecujących riderów SuperEnduro/Hard Enduro młodego pokolenia, Oskara Kaczmarczyka.

oskar-kaczmarczyk-sesja-by-hioktanowy.com-rb-111-mw-15 (2)

Na koniec trzy gorące video. Zobaczcie jak Taddy trzymał gaz podczas kręcenia Hot Lap’a na zawodach w Halowym Extreme Enduro w Stafford, jak przebiega rywalizacja w dobiegających końca Mistrzostwach Ameryki w EnduroCrossie, gdzie między Codym a Coltonem robi się naprawdę coraz goręcej oraz oficjalny spot promujący wydarzenie w Atlas Arenie!

AMA GEICO ENDUROCROSS 2015 – BOISE – MAIN EVENT

Do zobaczenia w Łodzi! Bilety do kupienia tutaj.

Reklama