Inauguracja sezonu SuperEnduro 2015/2016 – za pasem. Od pierwszego starcia najtwardszych i najszybszych gości w dyscyplinie dzielą nas niespełna trzy tygodnie. Kilka dni temu ruszyła natomiast oficjalna strona wydarzenia, na której organizator zamieścił wizualizacje toru, jaki już niebawem narodzi się w łódzkiej Atlas Arenie. Zobaczcie!

superenduro-lodz-2015-7

Tor zapowiada się naprawdę interesująco i dość szybko. Nie zabraknie na nim sekcji ze skałami, basenu, kilku belek, a nawet ułożonego z drewnianych bali stolika. Nie sposób byłoby nie wymienić także swoistego symbolu tej dyscypliny, czyli opon z ciężkiego sprzętu! Będzie również piaszczysty winkiel.

superenduro-lodz-2015-6

superenduro-lodz-2015-5

Organizator zatroszczył się również o to, by fabryczne maszyny czołówki nieco polatały i tak więc na trasie widzimy kilka hopek, w tym jedną poprzedzoną i zamknętą elementami skalnymi. Podczas zmagań w Atlas Arenie w roku 2015 nie zabraknie oczywiście sekcji, która w 2013 dostarczyła potężnej dawki emocji, szczególnie w tym biegu, podczas którego Taddy zaliczył tam glebę i musiał się szybko zbierać, żeby nie spaść w dół stawki. Mowa o… uphillu i dwonhillu po schodach!

superenduro-lodz-2015-4

superenduro-lodz-2015-3

superenduro-lodz-2015-2

superenduro-lodz-2015-1

A na koniec cofnijmy się o rok i wróćmy do Ergo Areny. Po co? By przypomnieć sobie walkę w Hot Lap o najlepszy czas między Tadkiem, a Jonnym Walkerem!

Zdjęcia toru: enduroarena.com

Reklama