Za nami pierwsze, poważne starcie w zmaganiach Extreme Enduro 2016, mianowicie rozgrywany we Francji event Ales Trem! Po pierwsze trofeum sezonu sięgnął nie kto inny jak… Jonny Walker! Jeździec KTM toczył zaciętą walkę z Wadem Youngiem, jednak rider Sherco musiał uznać wyższość Walkera i zadowolić się drugim miejsce. Trzeci był „Cichy Zabójca” – Graham Jarvis. Zobaczcie skrót tej rywalizacji!

133757_jonny.walker_ales_trem_2016_7M_4212.jpg

Jak powiedział Walker po sobotnim, nocnym prologu: Jestem szczęśliwy! Po czym dodał: Zgarnąłem zwycięstwo prologu SuperEnduro Ales Trem. To był szalony, nocny wyścig. Nawierzchnia na trasie była śliska, ale udało mi się zaliczyć przyzwoity start i objąć prowadzenie już na pierwszym okrążeniu.

Walker dodał także, że to główny wyścig był dobry, ale trudny: Uzyskałem zwycięski wynik w Ales Trem, co jest wymarzonym scenariuszem na rozpoczęcie sezonu. Wade Young utrzymywał naprawdę szybkie tempo przez pierwsze dwa okrążenia. Przez ten czas prowadziliśmy bardzo wyrównaną walkę. Dopiero na trzeciej pętli udało mi się wyrobić nad nim przewagę.

Reklama