Dwusuwowa pomarańcza KTM 250 EXC / 300 EXC, ale… gdzie jest gaźnik!? Poznajcie przyszłość, czyli KTM 250 / 300 EXC EFI z elektronicznym wtryskiem paliwa. Nowe rozwiązanie ma się chyba dobrze, bo hula w sprzęcie Larsa Enockla już od dobrych kilku (jak nie więcej!!) miesięcy!

ktm-250-300-exc-2018-wtrysk-paliwa-z-wtryskiem-hioktanowy.com.JPG
Foto ustrzelone podczas King of the Hill w Rumunii (9.04.2017)

Oficjalna prezentacja prasowa nowych modeli odbędzie się – jak zapowiedział KTM – w połowie maja, a nowe, zasilane wtryskiem modele EXC EFI trafią do sprzedaży na początku lata 2017.

husqvarna-te-300-grahama-jarvisa-bike-check-www-hioktanowy-com-28
Zasilana gaźnikiem Huska TE 300 2017 Grahama Jarvisa

No to czekamy.

PS. Jako dopełnienie newsa łapcie oficjalny komunikat prasowy, który ukazał się na fanpage’u KTM POLSKA.

Dzięki nieustannemu dążeniu do bycia najlepszych w świecie motocyklowego off-roadu, w KTM nie zwalniamy tempa i stawiamy czoła nowym, restrykcyjnym normom dotyczącym emisji spalin. Wraz z nową generacją modeli KTM EXC 2018 w motocyklach z jednostkami dwusuwowymi (EXC 250 / EXC 300) zadebiutuje wtrysk paliwa.

Nie było tajemnicą, że technologia wtrysku już od dłuższego czasu była rozwijana w dziale badawczo-rozwojowym KTM. Efektem prac inżynierów i licznych testów jest wtrysk paliwa, oferujący zupełnie nowe doświadczenia w zakresie oddawania mocy i właściwości jezdnych. Więcej informacji o rewolucyjnej technologia wtrysku TPI (Transfer Port Injection) zostanie przedstawionych podczas międzynarodowej premiery medialnej, zaplanowanej na 15 maja 2017 roku.

Jest to niezwykle ekscytujące wydarzenie rozwojowe dla KTM. Od pewnego czasu rozwijamy wtrysk. Podczas tego procesu naszym celem było stworzenie konkurencyjnych motocykli z technologią wtrysku, pasujących jednak do naszej filozofii READY TO RACE. Nasz dział badawczo-rozwojowy prowadził rozległe badania w tej dziedzinie, przez co jesteśmy bardzo zmotywowani, wykonując ten kolejny, technologiczny krok, który jak należy podkreślić, jest ogromnym krokiem naprzód w tym segmencie. Nowe modele KTM 250 EXC 2018 TPI i KTM 300 EXC TPI zostaną zaprezentowane w maju. Do siedzi dealerskiej trafią na początku lata. – powiedział Joachim Sauer (Product Marketing Manager KTM)


HI

Reklama