Maj jest szalony. Totalnie nowe EXC MY2017 kilka dni temu, najbardziej wyczekiwana impreza Hard Enduro w sezonie – Erzberg Rodeo – już za kilka dni. Dzisiaj chciałbym poświęcić nieco miejsca temu drugiemu zagadnieniu i przedstawić Wam Krzyśka Nędzkę oraz jego dwusuwową, przygotowaną do hardcoru 250-tkę EXC MY2016. Ten duet już w przyszłym tygodniu stanie do walki z Żelazną Górą w Eisenerz! Jak deklaruje Criss, czuje się lepiej przygotowany niż podczas swojego erzbergowego debiutu.

mp-enduro-2016-runda-4-fot.www.hioktanowy.com (55)

Erzberg Rodeo to event, który od ponad dwudziestu lat gromadzi w małym, austriackim miasteczku Eisenerz tysiące fanów hardcorowego off-roadu oraz najlepszych zawodników z całego globu. W tym roku po raz drugi na liście startowej znalazło się nazwisko Krzyśka Nędzki, który zimę przepracował rywalizując na trasach Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro (klasa Nationals) i który startuje w Mistrzostwach Polski Enduro oraz SuperEnduro. Jego bronią w sezonie 2016 jest dopieszczony KTM 250 EXC MY2016! Jak dopieszczony? Przyjrzyjmy się więc mu nieco lepiej!

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (2)

Zacznę od zawiasów, bo 250 Nędzki ma się czym pochwalić. Z przodu robotę robi widelec WP Cone Valve, którego przygotowaniem oraz odpowiednim zestrojeniem pod preferencje zawodnika zajęła się ekipa WP Poland z Olsztyna.

Cone Valve według założeń pozwala zawodnikowi przede wszystkim jechać szybciej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Profesjonalni zawodnicy off-roadowi oczekują od przedniego zawieszenia znakomitego tłumienia przy jednoczesnym maksymalnym komforcie – odpowiedzią na te właśnie oczekiwania jest WP Cone Valve.

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (3)

Tuby widelca osadzone zostały z kolei w pólkach zawieszenia wykonanych metodą CNC, anodowanych na czarno.

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (20)

Z tyłu w motocyklu Nędzki znajduje się natomiast WP Trax z SYSTEMEM TI i mechaniczną regulacja napięcia wstępnego, czyli… obecnie topowy amortyzator, z którego korzystają najlepsi. Zapewnia on szaloną przyczepność, dzięki temu, że wykrywa moment, w którym docisk tylnego koła maleje. Wówczas następuje aktywacja mechanizmu, za którego pomocą koło w mgnieniu oka opada w stronę podłoża i znów łapie stabilny kontakt. Dzięki TRAX-owi świetna trakcja jest gwarantowana w każdych warunkach.

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (28)

Co więcej o bryce Nędzki? Z przodu za hamowanie odpowiedzialna jest pływająca tarcza hamulcowa o większej średnicy (270 mm) GN MOTOSPORT, która nie tylko kozacko wygląda, ale robi swoje zarówno na torze, jak i w mega trudnym terenie.

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (5)

Skoro jesteśmy już przy temacie frontu, to nie sposób nie wspomnieć o przedniej obręczy EXCEL z pomarańczową (yeah!) piastą EXCELa z grubymi szprychami i pomaranczowymi (!) nyplami.

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (6)

Na pokładzie znajdziemy także system ułatwiający starty HOLESHOT KTM XTRIG oraz siedzenie ACERBIS X-SEAT. Jest to obecnie jeden z bardziej rewolucyjnych przedstawicieli w segmencie siedzeń off-roadowych. Wykonany z jednego kawałka jest niezwykle lekki, trwały i zapewnia komfort jeźdźcowi oraz co ważne – optymalną przyczepność.

Poza tym sprzęt został wyposażony w pomarańczową (!) osłonę silnika, pomarańczową prowadnicę łańcucha TM DESIGN, pomarańczową osłonę siłownika sprzęgła GN MOTOSPORT oraz w osłony ramy i wahacza z tworzywa KTM POWERPARTS.

Bryka Nędzki jest READY (ale osłony na heble by się jeszcze przydały 🙂 ). A co on sam sądzi o swoim przygotowaniu i jakie jest jego nastawienie?

Do tegorocznego Erzberg Rodeo czuję się na pewno lepiej przygotowany niż podczas swojego debiutu. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że przede mną jeszcze duuuużo pracy. Z nowym motocyklem ciągle się jeszcze dogrywam. Ale jest dobrze! Moje nastawienie? Pozytywne! Przeraża mnie jednak mój numer startowy… 1689! Trasa będzie już ładnie rozwalona. No ale to Hard Enduro – nie ma co płakać. – powiedział Criss.

mp-enduro-2016-runda-4-fot.www.hioktanowy.com (73)

Od Erzbergu 2016 dzielą nas już tak naprawdę godziny! Krzyśkowi życzę powodzenia i trzymam kciuki za dobry wynik, a Was poza trzymaniem kciuków zachęcam również do dania lajka Crissowi na jego oficjalnym Fanpage’u!

ktm-250-exc-krzysztofa-nedzki-team-ktmsklep-fot.www.HIOKTANOWY.com (4)

Przypomnę, że wciąż czekamy na info od naszego drugiego ridera Hard Enduro młodego pokolenia, który rok temu był 29 (!). Mowa oczywiście o Oskarze Kaczmarczyku. Start Nowotarżanina przez kontuzję i odnawiający się podczas treningów ból stopy, stoi pod znakiem zapytania. Sam Kaczmarczyk jest jednak dobrej myśli!


HIoktanowy

Reklama