W miniony weekend w Katarze wystartowały Mistrzostwa Świata FIM MX 2016. Zespół Red Bull KTM, który po kilkuletniej dominacji stracił w sezonie 2015 mistrzostwo w MX2 i MXGP jest zmotywowany i zdeterminowany, by powrócić na szczyt, a zatem… READY TO RACE! Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu na Sardynii odbyła się sesja zdjęciowa team’u 2016. Video z tego wydarzenia to nie tylko doskonała okazja, żeby podejrzeć jak wygląda taki meeting, ale także by lepiej poznać pomarańczową ekipę, która będzie walczyła o tytuły mistrzowskie!

red-bull-ktm-mx-team-2016.jpg

Pierwsza runda na piaszczystym torze w Losail przypomniała stawce MX2, kto tu rządzi i kto w tym sezonie jest cholernie zdeterminowany, by zdobyć tytuł. Mowa oczywiście o Jeffrey’u Herlingsie. Latający Holender, który w zeszłym sezonie miał pecha i zmagał się z kontuzją, mógł w tym sezonie startować już w klasie 450. Herlings uznał jednak, że dzieło musi zostać dokończone, a zatem tytuł MX2 – po raz trzeci zdobyty! Nie ma co, słynący z niepohamowanej agresji zawodnik rozpoczął doskonale, bo od wyniku 1-1.

jeffrey-herlings-redbull-ktm-2016

W MXGP o wielki powrót walczyć będzie z kolei Tony Cairoli, który jakiś czas temu przedłużył o kolejne kilka lat swój kontrakt z Red Bull KTM . Numer #222 rozpoczął jednak spokojnie, a nawet bardzo. Z Kataru wyjechał z piątym wynikiem. Jak warto dodać, Tony w tym sezonie startować będzie na motocyklu KTM 450 SX-F z najnowszej generacji MY2016, a nie jak do tej pory 350 SX-F.

Factory Racing Sports Manager: Joel Smets
MX2: Jeffrey Herlings #84, Davy Pootjes #46, Pauls Jonass #41
MXGP: Antonio Cairoli #222, Glenn Coldenhoff #259

Reklama