Dokładnie tydzień temu progi jednego z polskich, autoryzowanych dealerów KTM, mianowicie salonu KTM Wojciechowicz w Olsztynie, przekroczyła, a w zasadzie przejechała fura żywcem wyrwana z serii AMA Supercross, czyli KTM 250 SX-F w specyfikacji Factory Edition. Pomarańcza totalnie odjechana i porządnie dopieszczona asortymentem z najwyższej półki. Bryka READY TO RACE jeszcze bardziej!

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (4)

Czym dokładnie jest 250 SX-F Factory Edition? Furą stworzoną w jednym celu – by wygrywać. Gdy tylko ekipa z Mattighofen zaprezentowała te bryki w USA podczas prezentacji fabrycznego zespołu Red Bull KTM, to zrobiło się gorąco. Gorąco tym bardziej, że zadawano sobie pytanie, czy te cacka, które jak warto podkreślić zostały opracowane w USA wraz z zespołem fabrycznym, pojawią się w ogóle w europejskiej sprzedaży? Ale pojawiły się! Pierwsze foty z furami Factory w europejskim salonie, wypłynęły z salonu KTM Salzburg. Wówczas tylko kwestią czasu było zawitanie tych cacek nad Wisłę. I w końcu w piątek 5 lutego 250 SX-F Factory Edition pojawił się w salonie KTM Wojciechowicz w Olsztynie.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (1)

No ale dobra – dość tego przynudzania. Zobaczmy co dokładnie riderowi (poza wyposażeniem wspólnym z wersją seryjną) może zaoferować Factory Edition 250 SX-F 2016.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (8)

Zacznijmy od rzeczy najbardziej rzucającej się w oczy, czyli – typowego dla KTM factory looku. Motocykl to wierna kopia zespołowych 250-tek jeżdżących w barwach Red Bull Troy Lee Designs / Go Pro / Red Bull. Kozacka okleina doskonale współgra z pomarańczową ramą (nazwa lakieru KTM Orange – a jakże inaczej) i czarnymi felgami Excel, na które obuto opony Dunlop MX32.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (2)

Dużą zmianą względem stockowej wersji jest także potężny układ wydechowy dostarczony specjalnie przez FMF dla KTM. I tak więc na pokładzie 250 SX-F 2016 znajdziemy jedno z najnowszych wydechowych dzieci FMF’a – model 4.1.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (7)

Motocykl – czego nie widać może na fotkach – jest wyposażony w powietrzny amortyzator WP AER 48. Dla Europejczyków, to już normalka, ale nie dla Amerykanów. Tam ciągle w seryjnych crossówkach montowane jest zawieszenie WP 4CS. Z tyłu znajdziemy z kolei amor WP Monoshock z systemem dźwigni.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (5)

Ponadto na pokładzie Factory Edition znajdziemy antypoślizgowe  siedzenie z trzema paskami (dla niektórych są one solą w oku), manetki ODI, osłonę przedniej tarczy oraz kute, anodowane na pomarańczowe półki przedniego zawieszenia.

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (6)

KTM opracowując generację motocykli SX MY2016 stworzył motocykle swojej rodziny SX niemalże od zera. W tych maszynach każda część została opracowana tak, by przybliżać ridera do zwycięstwa. Radykalnie nowe i READY TO RACE motocykle SX2016 w specyfikacji Factory Edition są jeszcze bardziej… READY. Są jeszcze bardziej drapieżne, a do tego wyglądają po prostu – fabrycznie zaje…ście!

ktm-250-sxf-2016-factory-ktm-wojciechowicz-www.hioktanowy.com (3)

Jeśli macie gdzieś w pobliżu autoryzowany salon KTM, to koniecznie udajcie się do niego na wycieczkę. Jeśli 250/450 Factory Edition będzie już tam w ofercie, to z pewnością jej widok zwali Was z nóg.


HI
oktanowy

Reklama