Kiedy dla jednych koniec roku to okres wielkich przygotowań do sylwestrowego imprezowania, wiążący się oczywiście z ogarnianiem wdzianka na tę ważną noc, uzupełnianiu trunków w barku i tak dalej, to dla drugich jest to okres turbo intensywnych przygotowań do… a na przykład 2 rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, która wystartuje już 2 stycznia 2016 w Riesa! Jednym z takich gości, który się do tego przygotowuje jest aktualny wicemistrz Polski SuperEnduro Juniorów, Young Gun w świecie Hard Enduro – Oskar Kaczmarczyk, z którym miałem okazję spędzić cały miniony poniedziałek. Gdy Oskar trenował na swoim nowym moto – KTM 250 EXC, ja w tym czasie „przyglądałem się” mu przez obiektyw swojego Nikona, biegając przy tym po zboczach, skałach, rzece, mokradłach… Zobaczcie kilka jeszcze gorących ujęć!

_DSC3962

Foto-sesję z Oskarem planowaliśmy już od dłuższego czasu. Życie jednak chciało, że nasze pierwsze próby ustawienia się na trening połączony z realizacją sesji, kończyły się fiaskiem. A szkoda, bo pogoda była turbo sprzyjająca na cykanie zdjęć! Ponad 10’C na termometrze, bezchmurne niebo – o marzenie. Gdy w końcu się umówiliśmy, nastąpiła zmiana frontu atmosferycznego i niemalże cała podróż do Nowego Targu minęła mi z odpalonymi wycieraczkami i brzydkimi słowami na końcu języka… Myślałem, że szlag jasny mnie trafi, ale Matka Natura okazała jednak trochę litości i na miejscu opady w miarę ustały. Panował srogi nastrój i głucha cisza, którą przerywał jedynie ryk nowej broni Oskara na sezon 2016 – KTM 250 EXC! A to od razu poprawiło mi nastrój i pozwoliło dostrzec wiele pozytywów tej mrocznej aury. Podsumowując – było Hard!

_DSC4590

Okej, ale dość tego biadolenia… Zobaczcie lepiej pierwsze kilka shotów z sesji, które udało mi się dzisiaj wybrać!

oskar-kaczmarczyk-przed-runda-mś-superenduro-w-riesa-(fot. www.HIOKTANOWY.com) (3)oskar-kaczmarczyk-przed-runda-mś-superenduro-w-riesa-(fot. www.HIOKTANOWY.com) (7)oskar-kaczmarczyk-przed-runda-mś-superenduro-w-riesa-(fot. www.HIOKTANOWY.com) (5)_DSC3934_DSC4126_DSC3897_DSC3938_DSC3922_DSC4586_DSC4313_DSC3782oskar-kaczmarczyk-przed-runda-mś-superenduro-w-riesa-(fot. www.HIOKTANOWY.com) (1)

Pełny materiał z sesji znajdziecie na moim blogu po Nowym Roku! W chwili obecnej natomiast życzę Wam dobrej zabawy sylwestrowej, dokonania podsumowania roku 2015 oraz sezonu 2015 i wkroczenia w Nowy Rok z nowym zapałem i celami – tymi w życiu prywatnym, jak i tymi związanymi ze światem motorsportu!

PS. Nie zapomnijcie jednak w tym okresie o Oskarze, który 2 stycznia zawalczy o kolejne punkty w Mistrzostwach Świata FIM SuperEnduro w swojej klasie (Junior). Zaciśnięte kciuki – wymagane!


HIoktanowy

Reklama