Tego jeszcze nie grali, a powinni już dawno! Co takiego? Dokument o najlepszym zawodniku Hard Enduro / SuperEnduro na świecie – żywej legendzie rozpoznawalnej i cenionej na całym globie – Tadku ‚Taddym’ Błażusiaku! Tak więc jeśli widzieliście już ‚Kevina’, to dzisiaj koniecznie zobaczcie ‚Taddy’ego’. Godzina 21:00, kanał nSport+ HD!

taddy-na-gwiazdke.JPG

„Ponad 50 godzin materiałów źródłowych, nigdy wcześniej nie publikowane archiwalia i Tadek od strony, jakiej na pewno nie znacie! 25 grudnia kanał telewizyjny nSport+ HD wyemituje pierwszy film dokumentalny o Tadeuszu Błażusiaku. 45 – minutowa produkcja pokazuje najważniejsze chwile w sportowej karierze Taddy’ego. O jego sukcesach opowiadają najwybitniejsi przedstawiciele polskiego motorsportu – Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Hołowczyc, Marek Dąbrowski, Kuba Przygoński i Łukasz Kurowski. Głównym narratorem jest oczywiście sam Błażusiak, który wspomina najbardziej znaczące starty i zdradza kulisy niektórych sukcesów. Rzuca też osobiste, nieznane dotąd światło na wiele zdarzeń z jego przebogatej kariery.

VIDEO – ZOBACZCIE ZAPOWIEDŹ DOKUMENTU

Dokument nie skupia się wyłącznie na sporcie. Najbliżsi Tadka – jego starszy brat, Wojciech, oraz partnerka Joanna, opowiadają o tym, jaki wielki mistrz jest prywatnie. Co w wolnym czasie robi człowiek, który od 25 lat rywalizuje na motocyklu? Jakie lubi potrawy, czy jest bałaganiarzem i z kim konkurował, kiedy miał 5 lat – odpowiedzi na te pytania padną w filmie „Taddy”. Historię pięciokrotnego triumfatora Erzbergrodeo malują także jego przyjaciele z Andory i ludzie, z którymi współpracuje w fabryce KTM. W sumie w filmie występuje 15 osób związanych z Błażusiakiem.
Wielką wartością materiału są zdjęcia archiwalne. Niepublikowane wcześniej materiały komentarzami uzupełniają brat Tadeusza, Wojtek i jego pierwszy trener, Robert Błachut.

taddy-na-gwiazdke-.JPG

„To wyjątkowe rzeczy, pokazujące Tadka w wieku ok. 5 – 7 lat. Już wtedy pokazywał swój charakterek i to widać na tych zdjęciach. Wtedy nagrywaliśmy dzieciaka, który po prostu dobrze się bawił. Nikt nie zakładał, że na tych filmikach fruwa przyszły mistrz świata” – wspomina brat Tadka, Wojciech.

Ekipa telewizyjna NC+ spędziła z Taddym kilka dni w Hiszpanii, podczas jego ostatnich listopadowych przygotowań do sezonu SuperEnduro. Dziennikarze podglądali trening na motocyklu i rowerze, wysłuchali opowieści znajomych i sąsiadów Polaka, a nawet przejechali się z nim… harleyem!

Obraz pokazuje sylwetkę wspaniałego zawodnika. Zdeterminowanego, oddanego swojej dyscyplinie człowieka z wielkim sercem do sportu. W filmie widać też inną stronę charakternego, upartego górala z Nowego Targu – przyjaciele Taddy’ego malują obraz pogodnego, wyluzowanego i lojalnego kompana. Do tego Dąbrowski opowiada, co na temat Tadka usłyszał na Dakarze, Gollob wspomina, gdzie przypadkiem spotkał Błażusiaka , a „Hołek” wyjaśnia, jaką robotę Tadeusz robi na świecie dla Polski.” / redbull.com o ‚Taddy’.

Reklama