Pierwsza runda długo wyczekiwanego sezonu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2015/2016 – za nami! W minioną sobotę (5.12) oczy całego endurowego świata były skierowane na łódzką Atlas Arenę, która była gospodarzem tegorocznej inauguracji! Do Łodzi zjechała cała śmietanka halowego enduro, w tym jeźdźcy fabrycznych teamów KTM – Taylor Robert, Alfredo Gomez, Jonny Walker, czy też Cody Webb i Tadeusz Błażusiak. Po trzech wyścigach zwycięsko z rywalizacji klasy Prestige wyszedł Amerykanin – Cody Webb.

superenduro-lodz-2015-045-www.hioktanowy.com

Świeżo upieczony Mistrz Ameryki EnduroCross nie zwalnia tempa i w miniony weekend w Łodzi wyraźnie zaznaczył, że ma ogromny apetyt na tytuł Mistrza Świata FIM SuperEnduro. Amerykanin z zespołu FMF KTM Factory Racing z Łodzi wyjechał z wynikiem 1-6-1, co finalnie pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce na podium.

Start w pierwszej rundzie i końcowy wynik okazały się po prostu fantastyczne. Dwa zwycięstwa i szósta lokata to dobry rezultat. Naprawdę podczas tej rywalizacji czułem się bardzo dobrze. Tor był szybki a ja złapałem dobre flow. Wyścig niemalże idealny. Miałem przyzwoity start i podążałem za Jonnym, ale później przejąłem prowadzenie. Wyścig drugi okazał się loterią, ale później w wyścigu trzecim zwyciężyłem i zgarnąłem szczyt podium – powiedział Cody Webb.

Tadeusz Błażusiak, dla którego start w Atlas Arenie był w zasadzie drugim, poważnym wyścigiem w halowym enduro w tym sezonie, niestety nie miał w tym roku tyle szczęścia, co podczas zeszłorocznej inauguracji. Numer #111 zaliczył kilka gleb, w tym jedną, dość poważną w ostatnim wyścigu. Mimo to 6-krotny Mistrz Świata nie tracił siły oraz motywacji i nieustannie napierał. W efekcie Tadek uzyskał wynik 4-3-7. Wydawać by się mogło, że nierówna jazda przekreśliła szanse naszego rodaka na podium, ale tak się nie stało! Suma punktów (39 pkt.) pozwoliła mu na zajęcie trzeciego miejsca!

Wielkie słowa uznania po rundzie w Polsce należą się kumplowi Tadka z fabrycznego zespołu – Jonny’emu Walkerowi. Jonny, który w tym sezonie nie miał sobie równych w rywalizacji Extreme Enduro (outdoor), w Łodzi trzykrotnie zarejestrował się na linii mety na 2 miejscu! Wynik 2-2-2 dał mu 52 punkty, czyli tylko o jeden punkt mniej, niż w przypadku zwycięzcy – Webba!

Sporo zamieszania w biegu drugim narobił najgroźniejszy rywal Webba z AMA EnduroCross – Colton Haaker. Rider Rockstar Energy Drink Husqvarna okazał się niepokonany w biegu drugim. Szybka, pewna jazda pozwoliły mu dotrzeć do mety ze sporą przewagą nad Walkerem.

MŚ FIM SUPERENDURO – GP POLSKI – KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Cody Webb (USA), KTM, 53 pkt. (20-10-20)
2. Jonny Walker (GBR), KTM, 52 (17-17-17)
3. Taddy Blazusiak (POL), KTM, 39 (13-15-9)
4. Colton Haaker (USA), Husqvarna, 38 (11-20-7)
5. Taylor Robert (USA), KTM, 38 (15-8-15)
Pozostali riderzy KTM
6. Alfredo Gomez (ESP), KTM, 33 (9-11-13)
7. Ty Tremaine (USA), KTM, 30 (10-9-11)
8. Andreas Linusson (SWE), KTM, 26 (3-13-10)
10. Paul Bolton (GBR), KTM, 15 (0-7-8)

W klasyfikacji Junior zwycięstwo przypadło Manuelowi Lettenbichlerowi. Niemiec rozpoczął sezon perfekcyjnie, bo od zainkasowania kompletu 60 punktów (wynik 1-1-1). Polski reprezentant – Emil Juszczak (Sherco) zajął tu 9 miejsce, Oskar Kaczmarczyk (KTM) – po zaciętej rywalizacji i zaliczeniu jednego, poważnego upadku z wysokości finalnie był 10, Kuba Kucharski (KTM) 12, a Grzesiek Kargul 14.

superenduro-lodz-2015-042-www.hioktanowy.com

Kolejna runda zostanie rozegrana za niespełna miesiąc w Riesa w Niemczech (02.01.2016).

Reklama