Ride Must Go On, to zapierający dech w piersiach dokument o niezwykłej podróży, jakiej podjął się Tolga Basol. 24-letni Turek postanowił objechać glob na motocyklu. W spełnieniu tego marzenia i przeżyciu przygody życia pomagał mu głodny przygód KTM 1190 Adventure R.

ride-must-go-on-ktm-adv-r-2

Tolga swoją podróż rozpoczął w rodzinnym kraju, a na mapie jego tułaczki znalazły się takie przystanki jak Meksyk, Mongolia, stawił też czoła srogiej, rosyjskiej Syberii, przejechał przez Kanadę oraz USA.

ride-must-go-on-ktm-adv-r-4

Jeździec z Turcji, poza kolekcjonowaniem wspomnień, poznawaniem fantastycznych ludzi i czerpaniem radości z chwili, rejestrował również swoje wojaże na kartach pamięci kamer Sena Prism, Sena 10C i aparatu Panasonic GH4, dzięki czemu teraz i my możemy choć w małym stopniu poczuć klimat jego ekspedycji!

Więcej ciekawych materiałów z wyprawy Tolga znajdziecie na oficjalnym fanpage’u wyprawy na Facebooku (tutaj).

PS. Przy okazji oglądania pierwszego epizodu Ride Must Go On wszystkich zainteresowanych podróżami w najdalsze zakątki świata, chciałbym odesłać do pamiętnika z polskiej ekspedycji Panamericana 2014, podczas której trzech śmiałków (spośród których dwóch dosiadało motocykli KTM 1190 Adventure) wyruszyło do Ameryki Północnej, by ze stolicy Alaski Anchorage dotrzeć po ponad 3 miesiącach do Ushuaia w Argentynie. Podczas swojej ekspedycji Tomek, Jasiu i Przemek odwiedzili między innymi Kolumbię, Peru, Salvador, Honduras, Nicaraguę, Belize, czy też Meksyk, przejechali przez Grand Canion, byli w Las Vegas, Dolinie Śmierci, Mieście Azteków i… Zresztą co Wam będę spoilerował. Ciekawa lektura na kilka wieczorków na PRZEZKONTYNENTY.COM!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama