A w zasadzie już zaatakował, ale ja przyspałem z dodaniem posta! Co w nim? Ode mnie słów kilka o WESS, a poza tym? Naczelny wyczerpuje temat!

x-cross-2018-numer-45.jpg

Jeszcze kilka lat temu o tej porze roku trwał w najlepsze zimowy sen naszych riderów. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej, ruch na torach kwitnie, jakby to był środek sezonu. Co prawda nie w Polsce, ale naszych jeźdźców można spotkać we Włoszech, w Hiszpanii, Holandii a nawet na Węgrzech. Jednym słowem dzieje się… I o tym przeczytacie w najnowszym wydaniu X-cross. A dokładnie? Zaczynamy od relacji: byliśmy w Krakowie na MŚ Superenduro, na których ponownie powitaliśmy Tadka Błażusiaka. Bacznie obserwowaliśmy wydarzenia na Rajdzie Dakar, gdzie znakomicie zadebiutował Maciek Giemza (nasza okładka). Piszemy także o „lepieniu bałwana” przez endurowców w Kozienicach, w Riola przyjrzeliśmy się kondycji gwiazd MXGP na Mistrzostwach Włoch (startowali także Polacy), odwiedziliśmy także tor w Alghero na Sardynii. Skrupulatnie odnotowaliśmy wydarzenia na AMA SX oraz to wszystko, co wydarzyło się na zgrupowaniu Akademii ORLEN Team w Hiszpanii. Piszemy także o ADAC, o tym co było i co nas czeka. Nie zabrakło rozmów z tuzami MX, specjalnie dla nas udzielili wywiadów Tony Cairoli, Eli Tomac, Max Nagl i Arminas Jasikonis.

W najnowszym X-cross przeczytacie także historię rozgrywek FMX (najbliższe już w marcu w Krakowie), o „wyścigu zbrojeń” fabrycznych teamów, o nowej inicjatywie skierowanej do polskich dziewczyn offroadowych i o rewolucji w światowym enduro, których autorem jest KTM. Nie zabrakło porad i testów: na warsztat wzięliśmy opony Gibson, kaski z MIPS-em i kamery GoPro (polecamy krótki kurs obsługi tych sprzętów), w obszernym artykule omawiamy regulaminy MX na rok 2018 (motoresults.pl) i radzimy, jak przygotować się do startów nie tylko w mistrzowskich zawodach. Dużo miejsca poświęciliśmy rodzimym zawodnikom i ludziom związanym z motocyklową branżą.

O swoich planach opowiadają: Maks Chwalik #46, Artur Brosch Penrite.pl, Krzysiek Biesiekirski #37 Motocross, Oskar Kaczmarczyk, Karol Kruszyński #176, Damian Kojs, Czarek Lewko #222, Damian Magierowski, Gabriel Chetnicki #955, Paskal Myhan #77, Rafał Bracik, Luis Carstens, Paweł Wizgier, Paweł Szturomski #2, Julka Jarmołkowicz, Bartłomiej Jurkiewicz #16, Karolina Jankowiak, Dawid Mordasiewicz #71, Jakub Kucharski #777, Marek Kończyło, Zuzanna Kąciak, Wojciech Kucharczyk #58, Wiktor Jasiński #299, Miko Stasiak, Damian Bogucki (Cegielnia Wierzchowina), Maciek Więckowski, Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży MSM, Igor Zienkiewicz #385, Damian Bykowski #108, Jarosław Piwnicki, Dariusz Rapacz, Dawid Zaremba.

Jednym słowem jest co czytać!

To dobrej lektury!

HI

Reklama