Po długiej zimie i startach w dwóch z czterech przystanków halowych Mistrzostw Świata SuperEnduro, rider KTMSKLEP.PL – Oskar Kaczmarczyk – rozpocznie zmagania w rywalizacji pod gołym niebem. Już 7 kwietnia w rumuńskim Arad wystartują trzydniowe zawody Extreme Enduro – King of the Hill. Dla Oskara, który walczył już w takich ekstremalnych imprezach jak Red Bull 111 Megawatt, Erzberg Rodeo, czy też Drapak Rodeo, start w tegorocznym KOTH będzie debiutem.

oskar-kaczmarczyk-2017-ktm-250-exc-www.HIOKTANOWY.COM-kręcichwost (8)

Cieszący się coraz większą popularnością na międzynarodowej scenie Extreme Enduro event King of the Hill, w tym roku oficjalnie dołącza do grupy zawodów światowej serii Hard Enduro WHES. Na cykl 2017 składają się m.in. takie zawody jak matka imprez Hard Enduro Roof of Africa, włoski Hell’s Gate i Extreme XL Lagares.

oskar-kaczmarczyk-na-erzberg-rodeo-2016-fot-lukasz-kręcichwost-www.HIOKTANOWY.com (72)

Pierwszego dnia rywalizacji KOTH zawodnicy będą musieli zmierzyć się z Prologiem SuperEnduro, a przez kolejne dwa dni stoczą walkę na malowniczych bezdrożach Rumunii. Przygotowujący się obecnie do egzaminów maturalnych Oskar, wystartuje w najsilniej obstawionej klasie PRO. Jak podkreśla kwietniowe zawody w Arad będą dla niego pierwszą okazją do zmierzenia się z rywalami od czasu drugiej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Niemieckim Riesa (styczeń 2017).

W KOTH wystartuję po raz pierwszy w karierze. Wiele słyszałem o tych zawodach i wiem, że z roku na rok ich poziom rośnie. Za mną długi okres przerwy w startach, ale i spory okres przygotowań do nowego cyklu zmagań outdoorowych. Po rundach Mistrzostw Świata SuperEnduro, w których brałem udział trochę odpocząłem, a później naprzemiennie trenowałem, szukałem optymalnych ustawień nowego zawieszenia oraz uczyłem się do zbliżających się matur. Do KOTH podchodzę z pozytywnym nastawieniem. Po zeszłorocznych kontuzjach nie zostało ani śladu, tak więc jestem gotowy do startu. Podjęcie rękawicy w KOTH będzie dla mnie także doskonałą rozgrzewką przed rozpoczęciem startów w Mistrzostwach Polski SuperEnduro, w których w tym roku chcę uczestniczyć we wszystkich rundach. – powiedział Oskar Kaczmarczyk.

oskar-kaczmarczyk-na-erzberg-rodeo-2016-fot-lukasz-kręcichwost-www.HIOKTANOWY.com (68)

A w Arad lekko nie będzie. Oskar będzie musiał stawić czoła blisko 50 zawodnikom, którzy zadeklarowali start w klasie PRO. Wśród nich poza spora ilością lokalnych riderów, na liście znaleźli się czołowi szoferzy światka Hard Enduro, w tym Mario Roman, David Cyprian, czy w końcu ubiegłoroczny zwycięzca Red Bull Sea To Sky – Lars Enockl!

oskar-kaczmarczyk-na-erzberg-rodeo-2016-fot-lukasz-kręcichwost-www.HIOKTANOWY.com (67)

Będzie się działo i co bardzo mnie cieszy, w tym roku będę miał okazję być w samym centrum tej batalii. Wraz z team’em #6 w czwartek 6 kwietnia wyruszamy do Rumunii. Trzeba więc będzie oczyścić karty pamięci, naładować sprzęt i… gdy chłopaki zaczną ściganie, rozpocząć swoją osobistą bitwę o zdobycie jak najlepszego materiału foto i video. Efekty moich poczynań na pewno znajdziecie później na łamach bloga.


HI

Reklama