Pierwszy numer X-Cross 2017 już od kilku dni gości na sklepowych półkach i na tych nieco bardziej wirtualnych – Allegro. Klasycznie jest co czytać. Nie będę zbytnio spoilerował, tylko wrzucę, co ode mnie. I co? Gadu gadu z Coltonem Haakerem, relacja z zawodów skuterów śnieżnych w Złatnej SkuterCross oraz kilka stron o pełnej sukcesów karierze naszego offroadowego orła – Tadka Błażusiaka.

xcross-2017.jpg

W sprincie o całości? O tym klasycznie naczelny!

Najnowszy numer X-cross dedykujemy Tadkowi Błażusiakowi, naszemu najlepszemu motocykliście, człowiekowi którego kochają od Nowego Targu po Las Vegas. Przeczytacie o Nim w Taddy Story, artykule przypominającym przebieg kariery tego wielokrotnego Mistrza Świata, zwycięzcy kilku edycji ErzbergRodeo, duchowego patrona Red Bull 111 Megawatt.

A co poza tym? Jak zwykle spora dawka informacji, zdjęć, porad… Zaczynamy od naszych rozmówców, którymi tym razem są Colton Haaker, Ewa Biskupska i Valentin Guillod. O swoich planach w sezonie 2017 opowiada ponad dwudziestka zawodników, prezes, team, trener i działacz. Wśród nich min.: Tomek Wysocki, Monika Budnik, Paweł Szymkowski, Maciek Giemza, Patrycja Komko, Wojtek Kucharczyk i wielu innych. Choć mamy jeszcze zimę, to jednak zaliczyliśmy kilka ważnych imprez.

Wybraliśmy się na Sardynię, gdzie odwiedziliśmy tor MX Track Alghero Lazzaretto, na którym Honda (HRC) testowała swoje nowe moto, obejrzeliśmy także pierwszą rundę Mistrzostw Włoch z udziałem gwiazd MXGP. Z Krakowa polecamy relację z MŚSE, z USA o kolejnych rundach AMA Supercross, a ze Złatnej reportaż o wyścigach skuterów śnieżnych. Agnieszka Smolińska dzieli się wrażeniami ze swojego romansu z Betą a Bartek Dorosz z Suzą, Szymon Pruciak opowiada o początkach motocyklowej wyprawy dookoła świata (ciąg dalszy nastąpi), Alek Skoczek rozważa „kto z kim i dlaczego” w MXGP 2017.

Prezentujemy również dwie niezwykłe ekipy: Born to MX i Lobo&BMS, z którymi nawiązaliśmy współpracę – efekty możecie zobaczyć na naszym zliftingowanym portalu http://www.x-cross.pl. Polecamy także artykuł o Krzyśku Biesiekirskim, który będzie podbijał Hiszpanię w klasie 125ccm. Na koniec kilka artykułów poświęconych… oponom. O oponach z kolcami, o oponach na miękkie podłoże i o skutecznych metodach na kapcia.

Na okładce oczywiście Człowiek-Legenda Taddy Błażusiak.

Życzę przyjemnej lektury!


HI

Reklama