Prace nad najnowszym wydaniem magazynu X-Cross trwały pełną parą. Chyba zaliczyliśmy kilkudniowy poślizg w stosunku do poprzedniego wydania, no ale co poradzimy jak… się działo! W końcu sezon w pełni, a więc ręce pełne roboty! Mamy dla Was masę relacji z krajowych i zagranicznych zawodów (w tym moją z Erzbergu!), wywiady z riderami, pakę newsów ze światka MX / Enduro i pozytywną, off-roadową energię w zestawie. A co dokładnie w magazynie?

x-cross-czerwiec-2016-pages-1

I tu głos oddaję naczelnemu, który we wpisie na fejsie wyczerpał temat chyba na maksa!

Nowy X-cross, nowi rozmówcy, nowe wydarzenia… Zacznijmy od wywiadów: Tomek Wysocki podzielił się wrażeniami ze startów na ADAC-u, w Czechach i na rodzimych torach. O dotychczasowych dokonaniach, o fanach i o tym jak zostać Mistrzem Świata opowiedział nam Tim Gajser, a Dawid Słaby o swojej motocrossowej pasji. Początek sezonu spędzilismy na wielu imprezach motocyklowych małych i dużych. Byliśmy na Pucharze Europy Kobiet w Cieszynie, na „strefach” w Więcborku i Ostrowcu Św., na MML w Wierzchownie a także w Nekli, Olszynie i w Mrągowie. Zamoczyliśmy nogi w Bałtyku podczas „polskiego Dakaru” w Mielnie, spędziliśmy dwa dni na MP i PP Cross Country w Radomiu, w Wałbrzychu przyjrzeliśmy się zmaganiom riderów na słynnej hałdzie „Wiesław”, a w Żaganiu kibicowaliśmy endurowcom walczącym o punkty na miejscowym poligonie. Błotny kataklizm w Chełmnie sfotografowała i opisała Magda Surdyk, Łukasz Kręcichwost zaatakował Żelazną Górę na Erzberg Rodeo, a „Rychu” Rysio skomentował swój start na MP i PP Supermoto w Bydgoszczy. Przyjrzeliśmy się „pomarańczkom” w Lidzbarku podczas Enduro Race a w Kamieńcu odkryliśmy wspaniały tor do hard enduro. Poza granicami kraju Alek Skoczek śledził kolejne rundy Mistrzostw Świata MX, towarzyszyliśmy też Joasi Miller walczącej o punkty w MŚ Kobiet. Obserwowaliśmy naszych zawodników w Czechach, Niemczech i w Holandii. Agnieszka Smolińska opisała swój start w King of the Hill a Ewa Pikosz spróbowała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak mało dziewczyn startuje w cross country. Dla miłośników nowinek zapowiedzi motopremier na rok 2017 (Kawasaki i KTM), a Bartek Dorosz przetestował nowy kask Aviator. Polecamy także pierwszą lekcję w Moto Skull dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z off roadem. Dla bardziej wprawionych w błotnych bojach instrukcja jak pokonać KOTH (King of the Hill). A w konkursie Kawasaki do wygrania super torby. Na okładce Tomek Wysocki 🙂

Co mogę dodać? Łapcie nasz gorący materiał i przyjemnej lektury! Nowy X-Cross dostępny w Empikach, na Allegro oraz w naszej mobilnej apce X-Cross do pobrania ze Sklepu Play.

Reklama