Kilka dni temu, a dokładniej mówiąc to w niedzielę wybrałem się do Bytomia, gdzie rozgrywana była II runda Mistrzostw Polski SuperEnduro 2016. Inauguracja tegorocznego sezonu miała miejsce na torze AJSKA w Bytomiu poprzedniego dnia. Niepokonany w klasie Open okazał się wtedy Paweł Szymkowski, który wynikiem 1-1-1 pozamiatał wszystko! W Juniorach pod nieobecność Juszczaka i Kaczmarczyka najlepiej wypadł Grzesiek Kargul, który zwyciężył. Jak było drugiego dnia? Było zimno, mokro, spadł śnieg i ja wpadłem z aparatem oraz kamerą, żeby zrobić nieco materiału. Co z tego wyszło? Oceńcie sami!

mp-superenduro-rd-2-bytom-2016-www.HIOKTANOWY.com (20) 

Mimo panującego w niedzielę w Bytomiu chłodu, atmosfera i tak była mocno podgrzana. Wprawdzie kibice wydaje mi się trochę zawiedli, bo było ich naprawdę mało, ale za to organizatorzy, jak i zawodnicy stanęli na wysokości zadania! Rywalizacja przebiegła bez większych problemów, ale co najważniejsze z potężnym pakietem emocji, której dostarczyli przede wszystkim szoferzy w klasie Open z Pawłem Szymkowskim i Kubą Kucharskim na czele. Bój w tej klasie toczył się głównie między nimi. Chłopaki trzymali gaz i nie odpuszczali nawet na moment, a dzięki temu… wysoko latali (kto był, ten wie co mam na myśli – duże loty na hopie po pierwszym winku za metą!).

mp-superenduro-rd-2-bytom-2016-www.HIOKTANOWY.com (35).jpg

Koniec końców po raz drugi w tym sezonie najlepszy okazał się Szymkowski. „Pawka” triumfował w trzech biegach, dzięki czemu zasłużenie stanął na szycie pudła. Na chwilę obecną Szymkowski zwyciężył 6/6 biegów sezonu. Można więc wnioskować, że jest… w formie! Drugi był Kucharski, który trzykrotnie przekroczył metę jako drugi. Miejsca na podium dopełnił natomiast Adrian Andrzejak, tak więc na podium było – pomarańczowo (KTM)!

W Juniorach na podium stanęli Grzegorz Kargul, Damian Magierowski i Andrzej Luberda. Zachęcam Was teraz do obejrzenia moich pierwszych #HI_lightsów z zawodów (wiem, nie jest idealnie, a przede wszystkim bardzo trzęsie. Jednak zapewniam – jest już koncepcja na przyszłość i wierzę, że będzie coraz lepiej!). Poniżej natomiast kilka shotów z Nikona!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Kolejna runda sezonu już 21 maja w stolicy polskiego trialu i SuperEnduro – Nowym Targu!


HIoktanowy

Reklama