Rok 2015 nieubłaganie dobiega końca. Przed nami święta, następnie Sylwester i… 2 runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2015/2016! Tym razem gospodarzem imprezy będzie Sachsen Arena w niemieckim Riesa. Jakiś czas temu organizator opublikował plan trasy i zapowiada się naprawdę Hard! Zobaczcie sami.

superenduro-lodz-2015-043-www.hioktanowy.com

Przygotowana na inaugurację sezonu trasa w łódzkiej Atlas Arenie zgodnie została oceniona przez wszystkich zawodników jako trasa szybka, wymuszająca na zawodniku nieustanne utrzymywanie wysokiego tempa. W Riesa zawodnikom przyjdzie natomiast zmierzyć się ze zdecydowanie bardziej techniczną i zaryzykowałbym stwierdzenia, bardziej wymagająca trasą.

ms-fim-se-riesa-2016-rd.2-1

Po opadnięciu bramek maszyny startowej, zawodnicy ropoczną szarżę do pierwszego zakrętu, za którym czekać na nich będzie sekcja trzech skoków, przejazd przez wysokie belki i ogrodzonymi belami drewna basen z wodą. Za nim natomiast nawrót na piasku, opony, skok, coś, co na grafice przypomina stolik z belek i kolejny zakręt. Tym razem nafaszerowany pojedynczymi belkami. Później? Prawdziwa próba Extreme! Belki wkopane w piach, wyłożony najprawdopodobniej skałami podjazd, zjazd przypominający schody i kolejny nawrót – tym razem z kamieniami. Z nim belki, opony i meta. Drugie okrążenie wydłużone będzie o jeszcze jedną belkę i bardzo ciasny zakręt.

superenduro-lodz-2015-036-www.hioktanowy.com
Po pierwszej rundzie Mistrzostw Tadeusz Błażusiak zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Cody Webb (po lewej) jest pierwszy.

W Riesa do rywalizacji przystąpi kilku Polaków, tym fabryczny jeździec zespołu Red Bull KTM – Taddy Błażusiak oraz Oskar Kaczmarczyk, rywalizujący o punkty w klasie Junior. Jak warto podkreślić w Niemczech Oskar zadeklarował start na nowym motocyklu, mianowicie na… cholernie bliskiej mojemu serce dwusuwowej ćwiartce EXC, w którą w ostatnich tygodniach mocno się wjeżdża!

12405186_1067164659960344_1341842620_o.jpg
Fot. Oskar Kaczmarczyk Fanpage

Na koniec podsumowanie tabeli wyników. Po pierwszej rundzie cyklu 2015/2016 Tadeusz Błażusiak zajmuje trzecie miejsce w klasie Prestige, natomiast Oskar Kaczmarczyk w Juniorach miejsce 10. Jak jednak deklaruje młody Nowotarżanin, w Riesa będzie chciał poprawić swój wynik.

ms-fim-se-riesa-2016-rd.2-2

Reklama