Napięcie w Mistrzostwach Lucas Oil Pro Motocross narasta z każdą kolejną rundą. Na dwa przystanki przed końcem zmagań liderem w klasyfikacji generalnej królewskiej klasy 450 jest Ryan Dungey. Fabryczny jeździec KTM, dosiadający modelu 450 SX-F na chwilę obecną gromadzi na swoim koncie 450 punktów i zachowuje przy tym wynoszącą 79 oczek przewagę nad drugim Justinem Barcią. Broniący wywalczonego w barwach KTM tytułu mistrzowskiego Ken Roczen, zajmuje dopiero trzecie miejsce.

mx-nation-ep-4-5

W klasie 250 zaciekła walka o prowadzenie w tabeli toczy się między Jeremym Martinem, który posiada 416 punktów, a Marvinem Musquin (Red Bull KTM Factory Racing Team) tracącym do niego zaledwie dwa punkty. Joey Savatgy jest trzeci w stawce, ale ze stanem konta wynoszącym 284 pkt. nie liczy się on już zupełnie w walce o najwyższe trofeum.

mx-nation-ep-4-1

Tegorocznym zmaganiom od samego początku towarzyszy ekipa Red Bull’a, która zbiera materiał do filmowej serii MX Nation, ukazującej wydarzenia z pierwszej linii tego motocrossowego frontu.

Kilka dni temu do sieci trafił czwarty odcinek sezonu, w znacznej części poświęcony zawodnikowi Red Bull KTM – Ryanowi Dungey’owi.

mx-nation-ep-4-3

Kolejna runda cyklu już 15 sierpnia w Utah.

mx-nation-ep-4-4

Reklama